ShapeShift Pivot do DEX On-ramp, rowy Wymagania KYC

ShapeShift, nie-kryptokonwersyjna wymiana kryptograficzna, integruje zdecentralizowane protokoły wymiany (DEX) w celu zwiększenia komfortu użytkowania, jednocześnie eliminując wymóg znajomości klienta (KYC).

W środę (6 stycznia 2021 r.) platforma wymiany kryptokurantów ogłosiła to w komunikacie prasowym. Według ShapeShift, integracja protokołów DEX zapewniłaby bezpieczniejsze Cryptosoft korzystanie z nich przez klientów.

W komunikacie stwierdzono również, że klienci mogą teraz prowadzić zdecentralizowany handel na tokenach Ethereum i ERC-20 na platformie. Istniały również plany, aby dodać Bitcoin przed końcem pierwszego kwartału 2021 roku.

ShapeShift początkowo nakazał użytkownikom przejść przez wymagania KYC przed przeprowadzeniem handlu na swojej platformie

Jednak zmiana w modelu biznesowym spowoduje usunięcie KYC, oprócz tego, że użytkownicy będą teraz mogli handlować bezpośrednio przy użyciu tych nowych protokołów DEX, zamiast wykorzystywać ShapeShift jako pośrednika.

Ponadto, integracja DEX i eliminacja KYC zapewni użytkownikom lepsze bezpieczeństwo, prywatność i przejrzystość. Dodatkowo, handlowcy ShapeShift mogą korzystać z lepszych cen i płynności.

Erik Voorhees, CEO ShapeShift, mówi o najnowszym rozwiązaniu:

“Scentralizowane giełdy są czarnymi skrzynkami: nie ma sposobu, aby kontrolować je z zewnątrz. Trzeba ufać operatorom tej giełdy i każdej innej stronie, która może uzyskać dostęp do tych danych, a zaufanie to jest często naruszane. Naszym celem jest ochrona ludzi i wprowadzenie przejrzystości do systemu finansowego. To są finanse otwarte.”

Poprzez przestawienie się na model DEX, ShapeShift może wytyczyć kurs, który może stać się popularny w przyszłości, szczególnie w sytuacji, gdy centralna giełda zmaga się z kosztami zgodności związanymi z uciążliwymi działaniami rządu.

Reagując na wiadomości, DeFi influencer Danger Zhan zauważył: “On nie jest tak aktywny w kręgach DeFi, ale założyciel Shapeshift Erik Vorhees jest “oparty” – dostaje DeFi.”

Rzeczywiście, kilka wymian i dostawców portfeli są teraz zrobić forays do przestrzeni DeFi, biorąc pod uwagę ogromny wzrost obecnie postrzegane w nowatorskiej niszy rynkowej.

Restrukturyzacja modelu ShapeShift następuje wkrótce po wycofaniu monet dotyczących prywatności z giełdy kryptograficznej. Jak poinformował BTCManager w listopadzie, firma usunęła żetony chroniące prywatność, takie jak Monero, Dash i Zcash. Według ShapeShift, wycofanie z giełdy miało na celu “uwolnienie spółki od ryzyka z punktu widzenia przepisów”.

W lipcu 2019 r. platforma uruchomiła wymianę non-custodialną, oferując swoim użytkownikom natychmiastowe swapy kryptokurwalutowe.

Categories: Bitcoin